WARSZTATY: FOTOGRAFIA DZIECIĘCA

Ewelina SImakowicz

Zaczynasz w fotografii dziecięcej? Zdobądź więcej zleceń! Niech Twoje zdjęcia zaczną zarabiać

Jednym z najczęstszych problemów początkujących fotografów dziecięcych jest skupienie swojej uwagi na umiejętnościach technicznych takich jak obsługa aparatu, dobór lampy błyskowej, ograniczenia posiadanego obiektywu. Te problemy zaczynają się na siebie nakładać, ponieważ popadasz w przekonanie, że nie mając dobrego sprzętu i wiedzy technicznej nie zdobędziesz zleceń i nie zarobisz pieniędzy. Jak nie zarobisz pieniędzy, to nie kupisz obiektywu bez którego nie zdobędziesz zleceń i kółko się zamyka.

Pora wyrwać się z tej pętli i zrozumieć jedną bardzo ważną zasadę. Mamusie (czyli Twoje potencjalne klientki) nie mają pojęcia o tym jakim obiektywem się posługujesz. Nie interesuje ich to, czy odbijasz lampę od sufitu czy od ściany. Liczy się piękny, kolorowy obrazek, na którym ich pociecha wygląda dużo lepiej niż chwilę po zjedzeniu kisielu. Obrazek, który z dumą będą pokazywać swoim koleżankom - kolejnym Twoim potencjalnym klientkom.

To prawda, że najtrudniejsze są początki, ale każdy, najbardziej znany i ceniony fotograf kiedyś zaczynał. Aby ten trudny okres budowania własnego biznesu fotograficznego minął szybciej i bez błądzenia w ciemności, możesz wspomóc się wiedzą i doświadczeniem profesjonalnej fotografki - Eweliny Simakowicz.

Warsztaty, które Ewelina Simakowicz poprowadzi 1 marca 2014 są właśnie rzadką okazją, aby u boku profesjonalistki poznać sekrety prowadzenia biznesu fotograficznego.

To naprawdę nieczęsta okazja, gdyż takie warsztaty odbędą się od kilku lat dopiero po raz trzeci.

Do kogo kierujemy te warsztaty

Do fotografów pracujących z lustrzanką cyfrową, którzy chcą poznać sekrety pracy z dziećmi, gry i zabawy przełamujące "pierwsze lody" i podejście, które sprawia, że sesja fotograficzna zamienia się w doskonałą zabawę dla dzieci i rodziców, kończącą się rewelacyjnymi efektem w postaci pięknych fotografii.

Warsztaty są w szczególności doskonałą propozycja dla osób, które chcą komerycyjnie zajmować się fotografią dziecięcą.

Czego się nauczysz?

 • poznasz najważniejsze zasady fotografii dziecięcej (omówienie fotografii dziecięcej na przykładach mniej i bardziej profesjonalnych zdjęć)
 • uzyskasz najważniejsze wskazówki na temat sprzętu, oraz pracy ze światłem zastanym i błyskowym
 • otrzymasz gotowe i działające od zaraz wskazówki wywoływania i fotografowania emocji u dzieci
 • dowiesz się, jak sprawić by nieśmiałe i nieufne dzieciaczki zamieniły się w odważnych modeli fotograficznych
 • poznasz, co zrobić by fotografia dziecięca nie ograniczała się do „zwykłych portretów" - poprzez użycie rekwizytów oraz dodatków, nie koniecznie wiążących się z dużymi kosztami ( min : wskazówki jak łatwo zrobić spódniczkę tu-tu )
 • nauczysz się najważniejszych zasad fotografii niemowlęcej (do 3 go miesiąca życia) - co wolno, a czego nie należy robić
 • poznasz sposoby prezentowania zdjęć - czyli jak zaistenieć w umyśle “koleżanek mam” poprzez minialbumy, fotoksiążki, zdjęcia na płótnie itp.
 • dowiesz się, jak efektywnie prowadzić biznes fotograficzny, jak komunikować się z klientami, jak promować swoje usługi za pomocą portali spoecynościowych oraz na jakie problemy formalno-prawne możesz natrafić i jak je rozwiązać.

Podczas warsztatów zobaczysz w jaki sposób Ewelina Simakowicz przeprowadza dziecięcą sesję fotograficzną, a następnie pod jej okiem będziesz ćwiczyć nabyte umiejętności pracując z małymi modelami w różnym wieku.

Przekonasz się jak różni się praca z dziećmi większymi i mniejszymi i jak tą różnicę wykorzystać.

Nauczysz się pracować przy świetle zastanym i świetle błyskowym aby umieć wykorzystać najlepsze cechy jednego i drugiego.

Program warsztatów

9:00 - 10:00: Zajęcia wprowadzające przy kawie:
 • rodzaje fotografii dziecięcej
 • dobór sprzętu, rodzaje obiektywów
 • dobór oświetlenia
 • zasady pracy z dziećmi, tajne metody nawiązywania współpracy
10:00 - 13:00: Zajęcia praktyczne w studio
 • sesja pokazowa
 • ćwiczenia praktyczne uczestników przy świetle zastanym
13:00 - 13:30: Przerwa na lunch (lunch w cenie warsztatów)
13:30 - 15:30: Zajęcia w praktyczne c.d.
 • ćwiczenia praktyczne uczestników przy świetle błyskowym
15:45 - 17:00: Podsumowanie warsztatów
 • omówienie modelu biznesowego
 • metody prezentacji zdjęć (albumy, fotoksiążki)
 • wybór zdjęć do oceny
 • omówienie wybranych zdjęć

Gdzie?

Warsztaty odbędą się w Białymstoku, w studiu fotograficznym Eweliny Simakowicz (do Białegostoku z Warszawy
jedzie się ok. 2h)

Studio
Tu będziesz rozwijać swoje umiejętności.

Ilu uczestników weźmie udział w warsztatach?

Grupa będzie liczyć od 4 do 7 osób. Jak widzisz nie zginiesz w tłumie. Każdy będzie miał wystarczająco dużo czasu aby samodzielnie fotografować.

Czy muszę już coś umieć?

Tak, ale nie wiele. Ważne aby umieć samodzielnie ustawić czas, przysłonę, wiedzieć co to jest ISO i ogniskowa obiektywu. Na warsztatach nie będziemy uczyć podstaw fotografii i obsługi Twojego aparatu ale osoby, które mają z tym problem mogą liczyć na nasze wskazówki.

Czy zdjęcia, które zrobię podczas warsztatów będę mógł/mogła wykorzystać w swoim portfolio?

Tak, otrzymasz zgodę rodziców dzieci, na wykorzystanie zdjęć w swoim portfolio.

Co muszę ze sobą przynieść?

Lustrzankę cyfrową z przynajmniej z 1 obiektywem, zapas baterii i ładowarkę. Przyda się też laptop do 'zrzucania' zdjęć.

Jaki jest koszt uczestnictwa w warsztatach?

Udział w warsztatach kosztuje 777,00zł  . 

Co zawiera cena?

 • Udział w wykładach i zajęciach praktycznych, udział dzieci (modeli), korzystanie ze sprzętu oświetleniowego (lampy, blendy, dyfuzory), lunch, kawa, herbata, ciastka podczas przerw.

Jak trafić na listę uczestników?

Wypełnij formularz rejestracji i opłacić koszty uczestnictwa (wystarczy zaliczka).

Liczy się kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona do 7 osób.

 
...zarezerwuj miejsce jeszcze dziś!