WARSZTATY: Fotografia Nocna

Warsztaty Fotografii Nocnej

Jak wygląda Twoje miasto nocą?

Kiedy zachodzi słońce i zapada mrok, wielu fotografów kończy swoją pracę, pakuje sprzęt i wraca do domu. Są jednak tacy, którzy dopiero wówczas odkrywają fotograficzny potencjał miejsc, które w świetle dziennym wyglądały banalnie i przeciętnie. To właśnie wówczas, kiedy słońce schowa się za horyzont, a miasto zaczyna budzić się do nocnego życia, mamy okazję do uchwycenia chwil wyrysowanych często nietypową mieszanką światła.

Nocne krajobrazy miejskie mają wielki potencjał fotograficzny, a połączenie umiejętności technicznych, wyobraźni i kreatywności może zaowocować nieprzeciętnymi ujęciami, niemożliwymi do uzyskania w świetle dziennym. Aby nauczyć się wykorzystywać ten potencjał, zachęcam Cię do udziału w warsztatach fotografii nocnej, które odbędą się tego lata w Białymstoku.

Warsztaty będą miały charakter praktyczny. W grupie ok. 10 osób będziemy przemierzać nasze miasto zaczynając jeszcze przed zapadnięciem zmroku, aby po około 4 h wrócić z kartami pełnymi interesujących ujęć nocnego miasta.

Podczas tych kilku godzin dowiesz się na jakie problemy możesz natrafić fotografując przy małej ilości światła. Nauczę Cię sposobów pomiaru światła scen nocnych oraz oceny ekspozycji za pomocą histogramu. Przećwiczymy techniki zoomowania i panoramowania. Będziemy fotografować smugi świateł samochodów jak też odbicia w wodzie. Dowiesz się również jak używać w nocy lampy błyskowej oraz na czym polega technika malowania światłem.

Sprzęt

Aby jaknajwięcej skorzystać z warsztatów, warto się do nich przygotować sprzętowo. Idealnie będzie, jeżeli będziesz fotografować lustrzanką cyfrową. Aparat kompaktowy też może być, jeżeli ma możliwość manulanego ustawienia parametrów ekspozycji.

Bezwzględnie niezbędny jest statyw. Bez statywu można będzie tylko popatrzeć jak inni robią zdjęcia. Warto też wziąć ze sobą zewnętrzną lampę błyskową (jeżeli posiadasz) oraz niewielką latarkę. Wężyk spustowy też będzie przydatny, ale nie jest niezbędny.

Czy trzeba już coś umieć?

Tak, ale nie wiele. Jeżeli wiesz jak pracować w trybach A,S,M, jeżeli potrafisz ustawić balans bieli, jeżeli umiesz włączyć podgląd histogramu w aparacie, możesz śmiało wziąć udział w warsztatach.

Koszt uczestnictwa w warsztatach to 127,00zł  zł .

Jak trafić na listę uczestników?

Wystarczy wypełnić formularz rejestracji i opłacić koszty uczestnictwa (w całości lub zaliczkę). Liczy się kolejność zgłoszeń. 

 
...zarezerwuj miejsce jeszcze dziś!

 

 

 

Zapraszam

Sławomir Gawryluk