Pakiety Adobe

Który pakiet Adobe kupić

Wpis ten dedykuje osobom, które zamierzają zacząć obrabiać zdjęcia za pomocą programów od Adobe, czyli popularnych:

  • Photoshop
  • Lightroom

W brew pozorom wybór odpowiedniej wersji programu i pakietu, w którym ta wersja jest sprzedawana nie jest wcale taki oczywisty, szczególnie dla osób, które z powyższymi programami stykają się po raz pierwszy.

O ile z Photoshopem nie ma większego problemu, to Lightroom występuje w 2 podstawowych wersjach (nie licząc wersji na urządzenia mobilne). Obecnie jest to:

  • Lightroom CC
  • Lightroom Classic CC

Słówko 'Classic’ ma tu kluczowe znaczenie, gdyż odróżnia ten właściwy Lightroom od tego, który jest wersją uproszczoną, nie specjalnie nadającą się do poważnych zastosowań.

Reasumując, na naszych warsztatach posługujemy się programem Lightroom Classic CC i Photoshop CC.

Łatwo je rozpoznać po charakterystycznych ikonkach Ps i LrC

Tu jednak wątpliwości się nie kończą. Adobe sprzedaje oba programy oddzielnie, ale najkorzystniej jest je zakupić w pakiecie. Jest to tzw. Pakiet dla fotografów. To jego powinniśmy szukać na stronie Adobe.

Pakiet dla fotografów jest sprzedawany w 3 planach subskrypcji. Subskrypcja polega na tym, że płacimy opłatę miesięczną z deklaracja zakupu minimum przez rok. Najsensowniejszy jest zakup planu, który obecnie nazywa się „Plan fotograficzny (20 GB)”.

Tu masz porównanie wszystkich 3 planów:

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

Ten właściwy to oczywiście plan pierwszy z lewej, który obecnie jest jeszcze w promocji i kosztuje 9.83 euro /mies, a nie 12,29 euro/mies.

Aby go zakupić wejdź na stronę z listą wszystkich planów i wybierz:

Zwróć uwagę, aby ewentualnych kolejnych krokach wybrać plan fotograficzny 20GB.

Zachęcam Cię do zakupu poprzez wejście na stronę Adobe przez linki na tej stronie, gdyż są linki partnerskie. Nasza strona została poprawnie zweryfikowana i zaakceptowana w programie partnerskim Adobe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Koszyk