Postanowienia Noworoczne

Kilka dni temu otworzyliśmy szampana, wystrzeliliśmy fajerwerki, złożyliśmy życzenia noworoczne i niektórzy z nas (jak co roku) zadeklarowali przed samym sobą postanowienia na Nowy Rok. A to, że schudną, a to, że przestana palić, albo ograniczą \’fejsbuka\’ do 2h dziennie. Co to ma wspólnego z fotografowaniem? Troszkę ma, ja postanowiłem, że po pierwsze … schudnę (ale to dopiero od następnego poniedziałku 😉 ), a po drugie wygospodaruję sobie więcej czasu na fotografowanie. Wiem, że dużo ludzi ma z tym problem, kochają fotografię, ale ilość codziennych spraw i obowiązków przytłacza ich na tyle, że czasu na zdjęcia po prostu brak.

Fotografia, nawet ta amatorska rządzi się swoimi prawami, a jedno z nich mówi: nie zrobisz dobrych zdjęć jeżeli nie poświęcisz na to czasu – sprawdzone na własnej skórze. Chcesz mieć dużo średnich fotek, pstrykaj dużo zdjęć, na pewno \’coś\’ się wybierze -chcesz mieć kilka, ale dobrych fotografii, zamień ilość na jakość.

Ale jak to zrobić? Oczywiście o jakości zdjęć – o tym które są dobre, a które złe, i dlaczego – można rozprawiać godzinami. Również o tym, co technicznie należy zrobić aby były lepsze możesz wyczytać w książkach czy usłyszeć na kursach. Jest jednak jeden parametr, na który mało ludzi zwraca uwagę. CZAS.

Czas poświęcony na przygotowania, czas poświęcony na wyczekiwania i na powtórzenia oraz czas poświęcony na próby i ćwiczenia, to najlepsza inwestycją jaką możesz zrobić aby robić lepsze zdjęcia. Ani lepszy obiektyw, ani stabilniejszy statyw, ani tym bardziej wycieczka do Peru nie dadzą Ci gwarancji zrobienia dobrych Zdjęć.

Poświęć na to po prostu swój czas, a może wręcz tu i teraz złóż postanowienie noworoczne: \”Minimum 1 raz w tygodniu znajdę czas na zdjęcia\” – to mało, ale i dużo, bo za rok będziesz miał o kilkadziesiąt godzin większe doświadczenie – nie ma szans aby to się nie przełożyło na jakość zdjęć.

Życzę Ci aby Twój czas zainwestowany w fotografię dał Ci w Tym roku oszałamiający zwrot z inwestycji w postaci  wspaniałych obrazów i wielkiej z nich satysfakcji.

Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku.

Sławek Gawryluk

P.S. Chcesz aby Twoje postanowienie nabrało większej mocy sprawczej? Zapisz je w komentarzu pod postem 🙂

 

 

2 komentarze do “Postanowienia Noworoczne”

  1. TO dobry pomysł aby zapisywać swoje cele i swoje postanowienia. Ja oświadczam że w w tym roku definitywnie zapiszę się na siłownię i kupię sobie lustrzankę. Znajdę też więcej czasu na moje hobby.

  2. Jestem za !!

    Mam już swoje postanowienia noworoczne ale do tej listy dopiszę jeszcze jedno „Minimum 1 raz w tygodniu znajdę czas na zdjęcia” 🙂

    Trzymajcie kciuki 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Koszyk